• Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
Emiroğulları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

LÜKS PROJELER

Bir konutu lüks yapan özellikler , yaşam konforu ve gayrimenkul değeri konusunda konutun kabullenilmiş standartların üzerinde taşıdığı eklenti ve özelliklerdir. Standartlar ise dönemin özelliklerine göre değişim gösterdiği için , lüks kavramı da dönemler içinde değişmiştir ve kişilere göre de tarifi değişebilmektedir.

 

Örneğin konut projelerinde , 5 yıl öncesine kadar bir evin lüks sayılabilmesi için havuz , güvenlik , sauna , otopark gibi özellikleri taşıması ve büyüklüğünün de 120 metrekareden fazla olması yeterli sayılırdı. Ancak gayrimenkul sektöründe ki ivmeyle birlikte artan rekabet ve değişen talep bu ölçüleri de değiştirdi. Artık bu saydıklarımız lüks değil , markalı bir konut projesinin olmazsa olmaz koşullarındandır. Açık havuzun yanı sıra kapalı havuz, açık otoparkın yanısıra kapalı otoparkı bulunan, zengin çeşitlilikte spor salonları ve spor kulüpleri gibi farklılıklara yer veren, güvenliğinden evin idaresine kadar, yaşam konforunu artırmada teknolojik gelişmelere kucak açan konutlar rakiplerinden sıyrılarak lüks konut kategorisine girdi.

 

Hatta son yıllarda evin temizliğini, gelen misafirinizi bile düşünmenize gerek bırakmayan, otel konforundaki rezidans dairelerin sadece lüks daire sayılması gerektiği konusunda tartışmalar da mevcuttur.